Twój Ogród logo

NAWOZY I ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN
DO DOMU · NA DZIAŁKĘ · DO OGRODU

Nawóz do trawników

trawniki_1kg_wizualOferujemy Państwu profesjonalny kompleksowy nawóz przeznaczony do wiosennego nawożenia każdego rodzaju trawnika. Dostarcza roślinom wszystkich potrzebnych składników pokarmowych stymulujących krzewienie i ukorzenianie się roślin, zapewnia­jąc regenerację trawnika po zimie i jego równomierny wzrost. Każda granula zawiera zestaw wszystkich potrzebnych makro i mikroelementów zapewniając równomierne odżywienie wszystkich roślin. Pozwala to uniknąć miejscowego nadmiaru lub braku jakiegoś składnika dając efekt wyrównanej wzrostem i barwą darni.

Zastosowanie

1 kg nawozu wystarczy na ok. 40m2 trawnika tzn. stosujemy ok. 20-25g/m2(zamknięta garść zawiera od 40-60 g nawozu).

Kalendarz nawożenia

Pierwszy raz nawozimy po ruszeniu wegetacji, z reguły w marcu. Następnie nawóz stosujemy co 2-3 tygodnie, najlepiej po skoszeniu trawnika, do połowy lipca.

Na glebach słabych,zbitych, dawno nie zasilanych materią organiczną, proponujemy wczesną wiosną dodatkowo podlać lub opryskać trawnik nawozem Rosahumus zwię­kszającym zawartość próchnicy w glebie, co zdecydowanie poprawia jej żyzność, spulchnia jednocześnie zwiększając, zdolność do zatrzymywania wody oraz ułatwia rośli­nompobieranie składników pokarmowych znajdujących się w glebie i dostarczanych z na­wozami. Rośliny głębiej się korzenią, zaczynają bujniej rosnąć są zdrowsze i piękniejsze.

SKŁAD:

12% azotu(N) całkowitego, w tym: 3% azotu (N) azotanowego, 9% azotu (N) amono­wego: 12%pięciotlenku fosforu (P205) rozpuszczalnego w obojętnym cytrynianie amonu; 7,8% pięciotlenku fosforu(P205)rozpuszczalnego w wodzie; 17,0 % tlenku potasu (K20) rozpuszczalnego w wodzie; 2,0% tlenku magnezu (MgO) rozpuszczalnego w wodzie; 24,4% trójtlenku siarki (SO3) rozpuszczalnego w wodzie; 0,02% boru (B)rozpuszczalnego w wodzie; 0,02% miedzi (Cu rozpuszczalnej w wodzie; 0,07 %żelaza (Fe) rozpuszczalnego w wodzie; 0,06 % manganu (Mn) rozpuszczalnego w wodzie; 0,1 % cynku (Zn) rozpuszczalnego w wodzie.

CHARAKTERYSTYKA:

bezchlorkowy, wieloskładnikowy, granulowany nawóz mineralny, przezna­czony do przedsiewnego i pogłównego nawożenia trawników.

INSTRUKCJA STOSOWANIA NAWOZU:

nawóz stosuje się posypowo, równomiernie na całą powierzchnię trawnika w dawce 20-25g/m2.

INSTRUKCJA PRZECHOWYWANIA I TRANSPORTOWANIA:

Nawóz przechowywać w zamknię­tych,oryginalnych opakowaniach, w pomieszczeniach suchych, z dala od żywności i pasz w miejscu niedostępnym dla dzieci. W czasie przechowywania i transportu chronić przed ciepłem, bezpośrednim nasłonecznieniem, zawilgoceniem i mechanicznym uszkodzeniem opakowań. W razie przypadkowego spożycia niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza. Miejsca zanieczyszczone nawozem obficie spłukać wodą.

Termin przydatności: przy zachowaniu warunków składowania-bezterminowo. Data produkcji: styczeń 2010.

Producent:
Rosier S.A
1, rue du Berceau;
B-7911 Moustier; Belgia

Dystrybutor:
Agrosimex Sp. z o. o.
Goliany 43; 05-620 Błędów
tel. (48)668 08 41, fax (48) 668 08 83
www.agrosimex.pl

Nawozy w sklepie internetowym Agrosimex