Twój Ogród logo

NAWOZY I ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN
DO DOMU · NA DZIAŁKĘ · DO OGRODU

Nowość w ofercie Twój ogród: nawóz startowy

Opublikowano: 31 stycznia, 2012

opakowanieAsortyment marki Twój ogród poszerzył się o kolejny innowacyjny produkt. Jest to Microstar PZ – nawóz startowy o wysokiej zawartości łatwo dostępnego fosforu. Jest on szczególnie polecany do nawożenia roślin w momencie sadzenia bądź wysiewania. Nawóz ten pozwala przyspieszyć rozwój systemu korzeniowego, a także stymuluje kwitnienie i owocowanie.

Micorstar PZ – fosfor na start!

Fosfor jest pierwiastkiem bardzo ważnym dla roślin w szczególności na początku ich rozwoju. Jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju systemu korzeniowego oraz stymuluje kwitnienie i owocowanie.

Jest wiele czynników, które blokują dostępność fosforu dla roślin. Są to niskie temperatury, odczyn gleby, czy skłonność fosforu do pozostawania w formach soli mineralnych. To powoduje, że nawet kiedy fosfor znajduje się w glebie, rośliny nie mogą z niego skorzystać.

Rozwiązaniem jest nawożenie fosforem podczas sadzenia roślin. Nawóz Microstar PZ aplikuje się pod korzeń sadzonej rośliny lub pod wysiewane nasiona. Fosfor w nawozie startowym jest w postaci połączeń organicznych, dzięki czemu jest w pełni dostępny dla roślin.

Nawożenie roślin kwaśnolubnych

Fosfor jest trudnodostępny na glebach kwaśnych. Stosując Microstar PZ do nawożenia roślin kwaśnolubnych, dostarczamy im dużą dawkę łatwo dostępnego fosforu. Polecamy ten nawóz do stymulowania kwitnienia roślin takich jak azalie, różaneczniki, hortensja, a także do stymulowania owocowania borówek.

 

Więcej informacji: Microstar PZ nawóz startowy